utorok, 04 február 2014 18:02

Ako vznikalo predstavenie

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Najpodrobnejšie informácie o tomto predstavení z najlepšieho zdroja.
Ako vznikalo predstavenie Dom Bernardy Alby
V školskom roku 2012/2013 sme po polročných skúškach začali rozmýšľať o inscenácii, do ktorej by sme sa mohli pustiť. Naše možnosti sa značne zúžili, keďže v oboch ročníkoch sme samé dievčatá, dokopy je nás osem.
Jedna z našich spolužiačok prišla s nápadom, aby sme zinscenovali práve Dom Bernardy Alby. Po bližšom oboznámení sa s touto drámou, sme sa naozaj rozhodli, že stojí za to venovať jej niekoľko mesiacov štúdia, nahadzovania, skúšania a hlavne, ako to pri ťažkých psychologických postavách býva, intenzívneho rozmýšľania.
Že ide o veľmi náročný kúsok, sa prejavilo aj v tom, že prvé dva mesiace sme sa ani nedostali „do priestoru“. Dlhý čas sme sa oboznamovali s podmienkami, ktoré v tom čase v Španielsku panovali. Dopodrobna sme museli rozobrať svoje postavy a ich vzťahy k ostatným postavám. Na každej hodine sme mali čítačky textov, po každý raz s väčším pochopením a vcítením.
Postupne sme začali nahadzovať scény jednu po druhej pod réžiou našich profesoriek a Petry K., ktorá zároveň stvárňuje postavu Bernardy Alby. Mnoho vzniklo aj na základe našich vlastných nápadov, t.j. po vcítení sa do postáv sme častokrát samé cítili, ako by sa tie postavy zachovali, aké konanie by mali v danej situácii.
Pôvodne sme mali v pláne zrealizovať premiéru už v júny 2013. Dali sme ale prednosť precíznej a pomalšej práci. Do tohto dátumu sme zinscenovali zhruba polovicu.
V novom školskom roku sme sa, samozrejme, rozhodli, že to dotiahneme do konca. Keďže psychológiu postáv sme už mali pod kožou, tentokrát bol celý proces oveľa rýchlejší.
Na polročných skúškach v januári sme predvádzali iba novú druhú časť.
Premiéru celého predstavenia chystáme na 23. februára 2014 v sále našej školy. Týmto zároveň všetkých srdečne pozývame.
Čítať 3603 krát Naposledy zmenené štvrtok, 13 február 2014 11:54
Super User

Administrátor SKDK&SSUV

Webstránka: skdk.sk
Viac z tejto kategórie: Fotky: Dom Benardy Alby »
Prihláste sa na odber noviniek a zostaňte informovaný

O nás

     Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša je hudobné a dramatické konzervatórium, ktoré poskytuje komplexné umelecké a umelecko-pedagogické vzdelanie. Pripravuje študentov na profesionálne umelecké uplatnenie a na vyučovanie umeleckých a odborných predmetov vo vzdelávacích programoch umeleckého zamerania.
    Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša poskytuje študentom výchovu a vzdelávanie v študijnom odbore spev, hudba, tanec, hudobno-dramatické umenie a muzikál v šesťročnom súvislom vzdelávacom programe. Výchova a vzdelávanie sa uskutočňuje individuálne, v skupinách alebo kolektívne. Študentom sa zapožičiavajú bezplatne hudobné nástroje, notový materiál, audiovizuálne nahrávky umeleckých diel, záznamová technika a ďalší výstroj a potrebný materiál na vyučovanie.
    Výchova a vzdelávanie sa uskutočňuje podľa šesťročného vzdelávacieho programu, v ktorom študent po ukončení štvrtého ročníka vykoná maturitnú skúšku a po ukončení šiesteho ročníka vykoná absolventskú skúšku. Úspešným absolvovaním posledného ročníka súvislého šesťročného vzdelávacieho programu ukončeným absolventskou skúškou študent získa právo používať titul „diplomovaný umelec“ so skratkou „DiS.art“, ktorý sa uvádza za priezviskom.

Rýchly kontakt

M.Benku 7
080 01 Prešov

Telefón: 0907220363
email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
www.skdk.sk

Kto je online?

Práve tu je 86 návštevníkov a žiadni členovia on-line