Tvorcovia a obsah

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Tvorcovia

Libreto, texty, texty piesní: Jozef Krasula, Ladislav Tischler, Štefan Richtárech
Hudba: Jaroslav Hruška, Tomáš Bocán, Henrich Kliment
Choreografia: Adam Kavec, Tibor Belan
Scéna a kostýmy: učitelia a poslucháči SŠUV Topoľčany pod vedením Jána Jánoša
Asistenti réžie: Ladislav Tischler, Štefan Richtárech
Réžia: Jozef Krasula

Spolužiak Miro objavil po svojom prestupe na konzervatórium medzi spolužiačkami aj svoju dávnu prázdninovú lásku – Ivetu. Z rôznych dôvodov (strata telefónu, sťahovanie) stratili na seba kontakt a keďže ten druhý sa neozýval, považovali svoju lásku za chvíľkové dobrodružstvo.Teraz sa báli tomu druhému pripomenúť, aby neriskovali odmietnutie. Miro však napísal Ivete zaľúbenú báseň, ale tá zostala iba v zošite. Eva, ktorá si zošit požičala na prepisovanie poznámok z dejín divadla, báseň našla. Zvolala na jednu internátnu izbu všetky spolužiačky, aby spoločne vypátrali, o ktorú z nich ide. Každá presviedča ostatné, že je to práve ona. Vyruší ich vychovávateľka, ktorej je ten babinec podozrivý a ktorá neverí ich výhovorkám. Miro, ktorý si uvedomil, že báseň je vyzradená, prichádza na izbu svojej „vyvolenej“, aby sa jej priznal, že ju stále miluje. Tam však nachádza všetky spolužiačky, zľakne sa a namiesto priznania tvrdí, že si prišiel požičať kávu. Spolužiačky sa hádajú, na ktorú sa pozeral viac, na ktorú sa usmial... Pridávajú argumenty, prečo je tou pravou práve ona. Miro naberie odvahu a znovu sa vracia na izbu, aby svoje trápenie ukončil. Pripomína prázdninový čas, spoločné zážitky, z ktorých je jasné, že tou pravou je... ? Kto? Obaja si vysvetľujú, čo sa stalo, že sa jeden druhému neozvali, nasleduje objatie, slzy, happyend. Znovu sa vracia vychovávateľka, aby tu zariadila nočný kľud. Aj tá však podľahne dojímavej chvíli a pridáva sa k dievčatám, aby si s nimi zaspievala ódu na lásku.

 

 

Čítať 2876 krát
Super User

Administrátor SKDK&SSUV

Webstránka: skdk.sk
Prihláste sa na odber noviniek a zostaňte informovaný

O nás

SKDK je vyššia odborná škola poskytujúca komplexné umelecké a umelecko-pedagogické vzdelanie v študijnom odbore spev, hudba, tanec a hudobno-dramatické umenie v šesťročnom súvislom vzdelávacom programe. Žiak po ukončení štvrtého ročníka vykoná maturitnú skúšku a po ukončení šiesteho ročníka vykoná absolventskú skúšku a získa právo používať titul „diplomovaný špecialista umenia“ so skratkou „DiS.art“, ktorý sa uvádza za priezviskom.

Rýchly kontakt

Gagarinova ulica č. 2490/13
Topoľčany 955 01

Telefón: 038/5320024, 0914 320 025
Fax: 038/5320024
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
http://www.skdk.sk

http://www.studioskdk.sk

https://konzervatorium.edupage.org/


Zväčšiť mapu

Naši partneri

Kto je online?

Práve tu je 26 návštevníkov a žiadni členovia on-line