Scénická kostýmová tvorba

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Aké predmety budeš študovať ak si vyberieš odbor scénická kostýmová tvorba (kód odboru 8270 M ).

Všeobecné vzdelávanie


Zahrňuje jazykové, spoločensko-vedné, prírodovedné predmety, informačné technológie a telesnú výchovu. Všeobecným vzdelaním sa snažíme posilniť humanizáciu žiaka, podporiť rozvoj jeho aktivity, emocionality, tvorivosti a prosociálnosti.

 

Všeobecnovzdelávacie predmety

slovenský jazyk a literatúra
cudzí jazyk
etická výchova/náboženská výchova
dejepis
občianska náuka
fyzika
chémia
biológia
geografia
matematika
informatika
telesná a športová výchova

 

Odborné vzdelávanie

Umožní rozvíjať samostatné myslenie s dôrazom na tvorivé myslenie a konanie vo všetkom, čo súvisí s umením, scénickou kostýmovou tvorbou, textilom, ručnými textilnými technikami, celkovou kultúrou osobnosti, ako i výtvarnou stránkou a remeselným prevedením. Znamená to, že svoj nápad budeš vedieť nielen navrhnúť na papieri, ale naučíš sa zrealizovať ho od A po Z.

 

 

Odborné predmety

dejiny výtvarnej kultúry
dejiny divadla ,filmu a televízie
dejiny odievania
výtvarná príprava
základy umeleckej prezentácie
figurálne kreslenie
navrhovanie
ekonomika
náuka o materiáli
technológia
konštrukcia odevov
modelovanie odevov
technické kreslenie
kostýmová tvorba

Profil absolventa študijného odboru scénická kostýmová tvorba:

 

  • Štúdium odboru je zamerané na prípravu stredných výtvarných pracovníkov pre oblasť navrhovania a realizácie scénických kostýmov rôznych druhov ( dobové, fantazijné, tanečné, ľudové kroje), projektovania scénických kostýmov pre divadlo, film, televíziu, pre vedenie scénickej realizácie v krajčírskych dielňach a tvorbu súčasného odevného dizajnu pre módne agentúry a odevné salóny.
  • Absolvent pozná históriu divadla, dejiny odievania a vie realizovať návrhy kostýmov s využitím strihových a materiálových riešení.
  • Ovláda technologické postupy a má praktické zručnosti na zhotovenie scénického kostýmu. Je pripravený na navrhovanie a tvorivú realizáciu scénických kostýmov v divadelných a dekoračných dielňach. Môže sa uplatniť v umelecko-výtvarnej, divadelnej, filmovej a televíznej tvorbe.
  • Absolventi sa môžu realizovať aj v oblasti súčasného odevného dizajnu pri vlastnej návrhárskej činnosti, v módnych agentúrach, či odevných salónoch.
Viac z tejto kategórie: Textilná tvorba »
Prihláste sa na odber noviniek a zostaňte informovaný

O nás

Súkromná škola úžitkového výtvarníctva poskytuje úplné stredné vzdelanie ukončené maturitnou skúškou. Študenti môžu pokračovať v pomaturitnom špecializovanom štúdiu, kde získajú vyššie odborné vzdelanie a sú kvalifikovaní učiť na základných umeleckých školách.

 

Rýchly kontakt

Gagarinova ulica č. 2490/13
Topoľčany 955 01

Telefón: 038/5320024
Fax: 038/5320024
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
http://www.ssuv.sk

Zväčšiť mapu

Kto je online?

Práve tu je 9 návštevníkov a žiadni členovia on-line