štvrtok, 07 február 2013 20:31

Ručné výtvarné spracúvanie textílií

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Aké predmety budeš študovať ak si vyberieš odbor ručné výtvarné spracúvanie textílií (kód odboru 8238 7).

Všeobecné vzdelávanie

Jej obsah tvoria poznatky, ktoré  získavajú študenti v odbornom jazyku. Prehlbujú si vedomosti a znalosti v histórii kultúry smerujúcej vo svojom  vývoji k súčasnému umeniu. Zaoberajú sa ekonomikou podnikania, cenovej tvorby na trhu, zdokonaľujú si finančnú gramotnosť.

Odborné vzdelávanie

Obsah štúdia je zameraný na zdokonaľovanie výtvarných zručností  v kresbe figúry, použitia výtvarných  výrazových  prostriedkov  a zdroje tvorivosti, vie navrhovať ručné zhotovované textílie a pozná techniky spracovávania textílií ako súčasť odevnej tvorby, interiérových doplnkov v architektúre. Vie aplikovať nové poznatky z odboru vo vlastnej práci a využívať počítačové grafické programy pri navrhovaní v tvare, farbe,  dizajnu textílie. 

Teoretické predmety

cudzí jazyk
psychológia
pedagogický seminár
kultúrny dejepis
ekonomika podnikania
technológia
metodika odborného vyučovania
 
Praktické predmety

figurálne kreslenie
navrhovanie
architektonický dizajn
interiérová tvorba
počítačová grafika
náčuvy v odbore
vyučovacia prax

Profil absolventa študijného odboru Ručné výtvarné spracúvanie textílií:

  •  absolvent sa stáva stredoškolsky vzdelaný pracovník s vyšším odborným vzdelaním, ktorý sa uplatní v náročných odborných profesiách v oblasti úžitkového výtvarníctva, umeleckoremeselnej tvorby a textilného a odevného dizajnu. Toto vzdelanie prehlbuje  jeho vzťah k práci, vyvíja rozširuje všeobecné schopnosti a samostatné myslenie a pohotové rozhodovanie.
  • Absolvent, okrem nevyhnutného všeobecného vzdelania a širšieho odborného profitu, musí byť dostatočne adaptabilný a aj v príbuzných odboroch, musí cieľavedome, rozvážne a rozhodne konať. Musí vedieť získané vedomosti a schopnosti aplikovať v praxi. Trvale sa zaujímať o rozvoj svojho odboru štúdiom odbornej literatúry. Musí byť schopný pracovať samostatne, ale aj v tíme. Používať racionálne metódy práce, konať v súlade s právnymi normami spoločnosti, zásadami humanizmu a demokracie.
  • Absolvent je schopný uplatniť svoje vedomosti z pedagogiky a pedagogickej psychológie v procese vzdelávania mladej generácie vo výtvarnom odbore.
Čítať 21316 krát Naposledy zmenené štvrtok, 09 november 2017 08:02
Zuza Ličková

Administrátor SKDK&SSUV

Webstránka: skdk.sk
Viac z tejto kategórie: Pomaturitné štúdium »
Prihláste sa na odber noviniek a zostaňte informovaný

O nás

Súkromná škola úžitkového výtvarníctva poskytuje úplné stredné vzdelanie ukončené maturitnou skúškou. Študenti môžu pokračovať v pomaturitnom špecializovanom štúdiu, kde získajú vyššie odborné vzdelanie a sú kvalifikovaní učiť na základných umeleckých školách.

 

Rýchly kontakt

Gagarinova ulica č. 2490/13
Topoľčany 955 01

Telefón: 038/5320024
Fax: 038/5320024
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
http://www.ssuv.sk

Zväčšiť mapu

Kto je online?

Práve tu je 5 návštevníkov a žiadni členovia on-line